Označení mikročipem

Označení mikročipem je stejně spolehlivé, jako otisk prstu

Miliony majitelů psů na celém světě, z toho už i stovky tisíc v České republice, využívají způsob moderní identifikace svých mazlíčků metodou radiofrekvenční identifikace (RFID) – mikročipem. Vy jako majitel psa, kočky, papouška, želvy, koně pštrosa nebo jiného zvířete můžete využít přednosti a výhody, které Vám nabízí radiofrekvenční identifikace.

Co radiofrekvenční identifikační systém tvoří? Hlavně část nejmenší a nejdůležitější: mikročip, který je nositelem identifikačního kódu. Pak čtecí zařízení a řídící software, tedy počítač s evidencí údajů o zvířatech ze všech aplikovaných čipů. Mikročip je váleček z bioskla o rozměrech 2 x 11 mm, který váží desetinu gramu. Obsahuje příjmovou a vysílací anténu, nesoucí identifikační kód, vložený do integrovaných obvodů laserem. Anténku tvoří drátek 50krát tenčí než lidský vlas svinutý do 3.000 závitů. Čip nemá vlastní zdroj energie, tu získává přiblížením čtečky z jejího magnetického pole. Čip se aplikuje podkožně do šíje nebo mezi lopatky psa jehlou. Tento úkon je pro zvíře stejně málo bolestivý jako aplikace normální injekce.

 

Základní přednosti jsou všeobecně známé

 • rychlá a vůči zvířeti šetrná aplikace
 • celoživotní trvanlivost a čitelnost
 • nezaměnitelnost a nezměnitelnost označení spolu se skutečností, že
 • podkožní mikročip nemůže pes ztratit


Základní účel a smysl tohoto způsobu označení však je „čitelnost“ psa, respektive dohledatelnost jeho majitele a zvýšení naděje na jeho nalezení v případě ztráty, zaběhnutí nebo odcizení. Aby mikročip splňoval tyto požadavky, věnujte velkou pozornost výběru typu a značky mikročipu. Předejdete tak pozdějším nepříjemným překvapením v podobě dalších poplatků za registraci nebo zjištění, že se Váš pes nachází několik dní v útulku, protože je jeho mikročip zaevidovaný v obtížně dostupné či nefunkční databázi, případně není zaregistrovaný vůbec.

Naše pracoviště používá čipy DATAMARS, které patří ke špičce na trhu. Samozřejmostí je splnění ISO standardů 11784 a11785 i evidence v Národním registru majitelů zvířat zdarma.

Kde a jak mikročip zaregistrovat?

V Národním registru majitelů zvířat jsou evidována zvířata, jejichž majitel odešle do registru vyplněný registrační formulář Národního registru majitelů zvířat, který je dodáván s mikro-čipy DATAMARS, případně přihlášku zvířete nebo jiný doklad o označení zvířete. Po zaevidování mikročipu obdrží majitel plastovou identifikační kartu zvířete a informaci o dalších službách registru. Celoživotní evidence v databázi a poskytování informací v případě nalezení zvířete je zdarma. Zaevidování mikročipu může být bezplatné nebo za úhradu.

Jaké další služby poskytuje Národní registr majitelů zvířat

 • vyrozumění majitele při nálezu jeho zvířete zdarma
 • zdarma zařazení mikročipu do celosvětové vyhledávací sítě PETMAXX
 • aktivní asistence při vyhledávání ztraceného zvířete
 • pojištění odpovědnosti za škody způsobené označeným zvířetem u Generali Pojišťovna
 • informační servis
 • stálá 24hodinová služba, 7 dní v týdnu
 • osvědčení identity zvířete, potvrzení registrace aj.
 • využívání klientské části internetového serveru NRMZ
 • zvýhodněná inzerce, členství v Klubu NR a další služby 


Jak postupovat při ztrátě zvířete?

mějte vždy u sebe identifikační kartu vašeho zvířete, kterou obdržíte po zaevidování zvířete do Národního registru majitelů zvířat

při ztrátě zvířete vytočte číslo operátora Národního registru majitelů zvířat (nonstop služba) 602 611 053.

Sdělte operátorovi číslo mikročipu vašeho zvířete (z identifikační karty) a svůj aktuální telefon

jakmile obdržíme o vašem psu (kočce či jiném zvířeti) zprávu, neprodleně vás budeme informovat

buďte trpěliví, může trvat i několik dnů, než se zaběhnutý či ztracený mazlíček dostane na některé z pracovišť vybavených  čtecím zařízením či do útulku

v případě, že se pes (kočka,...) vrátí sám nebo ho naleznete vlastními silami, neprodleně informujte operátory registru 


Kde získat informace?

Národní registr majitelů zvířat
Altercan, s. r. o., P. O. BOX 132, 120 00 Praha 2
Tel. 602 611 053
e-mail: info@narodniregistr.cz
www.narodniregistr.cz  


Najdete nás na Facebooku